inteligentny budynek

Nasz cel

Inteligentny dom dostępny dla każdego, w celu polepszenia komfortu życia i ułatwienia dostępu do najnowszych technologii. Nasze usługi ukierunkowane są na zmniejszenie wykorzystania energii i wspólne dążenie do redukcji kosztów związanych z eksploatacją naszych lokali: mieszkań, domów, sklepów oraz innych nieruchomości.

Inteligentny budynek

Jest to rozwiązanie łączące w sobie komfort, bezpieczeństwo oraz oszczędność energii elektrycznej i cieplnej w Twoim domu, mieszkaniu i lokalu. Dzięki zautomatyzowaniu części procesów nie musisz być ekspertem w zakresie oszczędności, system sam dopasuje odpowiednie ustawienia grzejników, oświetlenia do aktualnie panujących warunków zewnętrznych oraz wielu innych czynników wpływających na komfortową atmosferę.

Łatwe i szybkie uruchamianie zaprojektowanych trybów pracy np. tryb pracy kinowej w Twoim salonie, pozwalający na stworzenie odpowiedniego nastroju, rozpoczynając od przymknięcia rolet, wygaszenie zbędnego oświetlenia i uruchomienia TV lub projektora, a wszystko to za pomocą jednego wciśnięcia przycisku. Redukcja ilości wyłączników na ścianach do minimum. Zapewnienie zdalnej kontroli Twoim obiektem.

Stała kontrola za pomocą urządzeń mobilnych. Automatyczne generowanie alarmów w sytuacjach awaryjnych, automatyczne reakcje na zdarzenia - jeśli mamy zainstalowany czujnik CO2 i system otrzyma z niego sygnał, natychmiast zostanie odcięte zasilanie gazu, użytkownik zostanie o tym poinformowany. Jeśli opuściłeś mieszkanie, a system nie wykryje w nim ruchu przez dłuższy czas, pracujące urządzenia zostaną ograniczone do minimum, zostaną zamknięte zawory gazu, wody i sprawdzony stan otwarcia okien.

Dzięki systemom automatyki budynku możesz nadzorować wykorzystanie mediów energetycznych. Dzięki temu możemy eliminować niepotrzebną pracę urządzeń i zużywać energię tylko wtedy, kiedy jest to konieczne. Ogrzewanie będzie wykorzystywane w sposób racjonalny czyli pomieszczenia nie będą nadmiernie przegrzewane oraz chłodzone, tym samym energia będzie wykorzystywana tylko w niezbędnym stopniu. Dzięki oszczędności energii, inwestycja w inteligentny dom i polepszenie komfortu szybciej się zwróci.

Poprzez monitoring energii oraz poznanie trybu funkcjonowania Twojego obiektu, będziemy mogli zaproponować rozwiązanie, optymalizujące koszty energii elektrycznej, tak abyś w pełni wykorzystywał potencjał możliwości Twojego systemu.

Rozwiązania na każdą kieszeń

 

Inteligentny dom nie musi być drogi, zapewniamy usługi na każdą kieszeń, możesz mieć inteligentne mieszkanie w cenie od 5000 zł zapewniające sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, czasem pracy urządzeń, odcinaniem zaworów wody i gazu, kiedy wychodzisz z domu.

Jeśli jesteś bardziej wymagającym klientem, interesuje Cię bardziej zaawansowana automatyka nieruchomości, przygotowaliśmy rozwiązania na bazie systemu KNX. Dzięki tym rozwiązaniom zapewnimy inteligencję Twojego domu na wyższym poziomie integrując ze sobą systemy monitoringu, alarmu, telewizji czy elementy takie jak podlewanie ogrodu, bram wjazdowych, garażowych, a także możliwość odbierania domofonu, w każdym miejscu poza domem za pomocą smartfona.

Obie propozycje pozwalają na rozbudowę systemu o nowe funkcjonalności, dzięki czemu na etapie projektowania instalacji możemy zaproponować bardzo zaawansowany system, natomiast Ty zdecydujesz czy chcesz od razu skorzystać z pełnej jego funkcjonalności czy też pozostać przy podstawowej instalacji. Dzięki czemu z biegiem czasu będziesz mógł rozbudowywać system o nowe elementy i dążyć do systemu w pełni zaawansowanego. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie środków i rozłożenie inwestycji w czasie.

Szczegółowe możliwości systemu znajdziesz tutaj

Jesteśmy partnerem KNX

Posiadamy status Partnera KNX potwierdzający umiejętności projektowania i montażu systemów KNX oraz gwarantujący wysoką jakość naszych usług. Wykonane przez nas instalacje inteligentnego domu dają duże możliwości, gdyż KNX jest standardem obsługującym urządzenia producentów takich jak Schneider-Electric, Hager oraz wielu innych specjalizujących się w produkcji urządzeń zgodnie z tym standardem. Jeśli poszukujesz wykonawcy instalacji inteligentnego domu w Twoim województwie np. Opolskie, Dolnośląskie, Śląskie napisz do nas w sprawie oferty.

Korzystamy z wysokiej jakości produktów od prostych rozdzielnic elektrycznych do rozbudowanych systemów inteligentnych instalacji elektrycznych wraz z modułowymi rozwiązaniami gniazd i wyłączników elektrycznych.